Българският борец Али Умарпашаев очаквано не излезе в схватката си за бронза в категория до 74 кг на свободния стил по време на европейското първенство по борба в Загреб и по този начин остана без отличие от шампионата на Стария континент.
Припомняме ви, че вчера натурализираният състезател получи травма в коляното, която не му позволи да довърши полуфиналната си битка срещу италианеца Франк Чамизо.
За съжаление, контузията не позволи на Али Умарпашаев да излезе на тепиха в мача си за бронза и така медалът отиде служебно при турчинът Сонер Демирташ.
Преди този тъжен развой за Умарпашаев в полуфиналите вчера той записа две последователни победи над Малик Амине от Сан Марино и Мичел Финесивлър от Израел.
Така, България завършва с общо три медала в свободния стил при мъжете участието си на европейското първенство, след като вчера Микаяй Наим и Рамазан Рамазанов спечелиха сребърни отличия, а Георги Вангелов прибави бронз.
В рамките на днешния ден пък Юлияна Янева осигури още един медал за страната ни, след като достигна до финала в категория до 68 кг при жените, където утре вечер (20 април) след 19.00 часа тя ще се изправи срещу Ала Белинска от Украйна.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Управителният съвет на федерацията по борба се срещна със състезатели на ЦСКА
Даниела Бръснарова завърши пета на европейското първенство по борба до 23 години
Андрей Атанасов и Алан Дзабиев ще се борят на репешажите на европейското до 23 години
Американският президент с призив да бъде гарантирана сигурността на корабоплаването в Ормузкия проток
Заради войната в Близкия изток: Отлагане на резервации и по-скъпи нощувки по родното Черноморие