Арсенал и Байерн впечатлиха, но не се победиха

Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Станко Димов
от Станко Димов
00:13, 10.04.2024
букайо сака близо подписването нов договор арсенал

Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в първия четвъртфинален двубой от Шампионската лига, като по този начин оставиха жива интригата за реванша в Германия след седмица.

Домакините от Лондон започнаха страхотно срещата и излязоха напред в резултата в 12-ата минута, когато се разписа Букайо Сака. Малко след това страхотна възможност за втори гол пропиля Уайт, който от няколко метра не успя да преодолее Ноер и стреля в тялото на вратаря на гостите.

Байерн отговори бързо и изравни в 18-ата минута чрез Гнабри, който завърши точно контраатака на своя тим, наказвайки един от бившите си клубове. В 32-ата минута обратът стана факт, а точен за Байерн от дузпа бе Хари Кейн, който вкара дежурното си попадение във вратата на „топчиите“.

През втората част двубоят продължи да бъде интересен, а Арсенал стигна до равенство чрез Тросар четвърт час преди края на срещата. Изключително напрегнати бяха последните секунди на двубоя, в които домакините настояваха да получат дузпа за нарушение на Ноер срещу Сака. Главният съдия обаче бе на друго мнение и не отсъди най-тежкото наказание във футбола.

В крайна сметка двубоят в английската столица завърши без победител и двата тима ще решат всичко в Мюнхен след 8 дни.

Спечелилият дуела Арсенал – Байерн ще срещне на полуфиналите Реал Мадрид или Манчестър Сити, които също не се победиха в първия двубой – 3:3.