България и Турция ще определят шампиона на Балканиадата по волейбол за девойки под 16 г.

Националният отбор на България по волейбол за девойки продължи в победния си ход на Балканиадата, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София.

Балканиада U16 волейбол
Снимка: БФ Волейбол
20:43, 26.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Националният отбор на България по волейбол за девойки продължи в победния си ход на Балканиадата, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София, налагайки се над тима на Сърбия с 3:2 (25:12, 16:25, 21:25, 28:26, 15:9).

Превъзходството на българките в първия гейм бе голямо, като Сърбия успя да направи само 12 точки.

Втората част нещата се обърнаха, като сръбкините имаха предимство от няколко точки през цялото време и изравниха резултата след 25:16.

Тимът на Сърбия имаше инициативата и в третия гейм, като в крайна сметка съперникът излезе напред след 25:21.

Изключително драматична бе четвъртата част. С по-голямо самочувствие Сърбия стигна до 24:21 имаше три мачбола, за да затвори мача. Тимът на Владислав Тодоров обаче показа изключителен дух и характер, като успя да изравни, а след това и да спечели гейма с 28:26.

Окрилени от този обрат българките играха вдъхновено в тайбрека, в който поведоха убедително с 9:2. Тимът на Сърбия обаче отбеляза пет поредни точки, като почти стопи преднината до 9:7, което предизвика две спирания на играта за треньора Тодоров. Българките бяха по-активни в края и се наложиха с 15:9, като мачът приключи със сервис в мрежата за Сърбия.

Това бе трета победа за отбора на България в турнира, като в последния ден от турнира България играе срещу лидера в класирането Турция.

Двата отбора ще определят кой ще е първият в историята балкански шампион за девойки под 16 години.

Николай Неделчев се класира за финала на двойки на турнир по тенис в Порто
Повече от 24 часа след експлозиите: Страх сред хората, материални щети по домовете