Българките останаха извън топ 60 в първия индивидуален старт при дамите за сезона в Световната купа по биатлон

14:21, 26.11.2023
Чете се за: 02:15 мин.
лора христова световното биатлон младежи

Българските биатлонистки се наредиха извън първите 60 в индивидуалната дисциплина на 15 км по време на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Надпреварата беше първата индивидуална в най-престижната верига по биатлон, след като вчера официално беше открит сезона със стартовете в традиционната и единичната смесени щафети.

Най-добре от родните представителки в днешния старт се представи Лора Христова, която финишира 62-а с две грешки в стрелбата си, които я оставиха на изоставане от 5:44.6 минути от първото място.

Валентина Димитрова се нареди 66-а с общо три пропуска при посещенията си на огневия рубеж, докато Даниела Кадева е 97-а от 99 завършили състезателки, след като повали 15 от 20-те мишени.

Победителка стана италианката Лиза Витоци, която през миналия сезон спечели малкия Кристален глобус в индивидуалната дисциплина. В днешния ден 28-годишната биатлонистка от Пиеве ди Кадоре допусна само една грешка при четирите си стрелби и в крайна сметка пресече финала със само 0.1 секунди преднина пред Франциска Пройс от Германия, която повали всичките 20 мишени. Трета се нареди друга германка - Ванеса Фойгт, която също беше безгрешна на стрелбището, но накрая остана на 10.1 секунди от Витоци.

Малко по-късно днес от 15:30 часа българско време предстои и стартът в индивидуалната дисциплина на 20 км при мъжете, където за България ще участват Владимир Илиев (№11), Антон Синапов (№75) и Константин Василев (№93).