Барселона спечели Суперкупата на Испания

Първи трофей за Шави като треньор на Барселона

Отборът на Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи с 3:1 Реал Мадрид в Рияд.
22:42, 15.01.2023
Чете се за: 03:25 мин.

Финалът започна нервно с няколко по-остри сблъсъци. В 7-ата минута Араухо можеше да нанесе първия опасен удар, след като малко не му достигна да засече центриране на Педри от фал.

В 9-ата Араухо опасно посече Винисиус Жуниор край тъча, но се размина с картон.

Натискът на Барса беше очевиден и в 13-тата Левандовски стреля извън наказателното поле. Куртоа плонжира и изби, след което топката срещна страничния стълб. Шанс при добавката получи Балде, но той шутира над гредата.

Чак след това Реал Мадрид се разигра и в 18-ата Бензема получи отличен шанс да опъне мрежата с глава, но насочи топката извън вратата.

Барселона си върна инициативата и Гави откри резултата в 33-ата минута, след като завърши бърза акция, минала през Дембеле, Педри и Левандовски.

Реал Мадрид не успя по никакъв начин да отговори на този гол, като в играта на отбора на Карло Анчелоти си личеше голямо напрежение. Каталунците се възползваха от това и секунди преди паузата, Гави и Левандовски излязоха сами срещу Рюдигер и Куртоа, като полякът завърши на празна врата след перфектна асистенция на своя съотборник за 2:0.

На почивката Анчелоти смени Камавинга с Родриго. Барса обаче имаше първия шанс за попадение, след като в 51-вата Дембеле беше изведен сам срещу Куртоа под ъгъл, но белгиецът отрази. Само четири минути по-късно стражът на Реал трябваше да блокира с тяло и изстрел на Левандовски от малък ъгъл.

Последваха няколко атаки за Реал, при които футболистите в бяло стигаха до наказателното поле, но там губеха топката, като дори не успяваха да нанесат изстрел.

Барселона стигна до третото си попадение в 69-ата, когато Гави пак асистира, но този път на Педри, който не сгреши на празна врата за 3:0.

Чак в следващата атака Тони Кроос нанесе първия удар на Реал в очертанията на вратата. В 79-ата минута на Тер Стеген му се наложи да се намеси решаващо, за да не допусне гол.

Карим Бензема намали резултата, отбелязвайки единственото попадение за Реал Мадрид секунди преди края на мача.

Йенс Столтенберг очаква повече тежки оръжия за Украйна "в близко бъдеще"