Изискването за носене на маска в обществения транспорт е незаконно, постанови федерален съдия в Съединените щати.
Мярката беше наложена от администрацията на президента Джо Байдън преди 14 месеца в опит да се ограничи разпространението на COVID-19.
Малко след оповестяването на съдебното решение, големите авиокомпании обявиха, че смекчават ограниченията и носенето на маска в самолета вече не е задължително.
Говорителката на Белия дом Джен Псаки определи решението на съдията от Флорида като "разочароващо".
Срещата Тръмп-Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина