Иран и Хизбула могат да атакуват Израел днес или утре. Това е предупредил колегите си от Г-7 държавният секретар на Съединените щати Антъни Блинкен, съобщи американският новинарски сайт "Аксиос".
Блинкен е уверил, че се правят опити да се окаже дипломатически натиск, дори в последния момент, за да се ограничи евентуален удар и последствията от него. По думите му, разполагането на допълнителни сили в региона има единствено отбранителни цели.
В обща декларация Г-7 призова за сдържаност и конструктивни действия за снижаване на напрежението. Иран заяви, че не се стреми към ескалация, но че трябва да накаже Израел, за да предотврати по-нататъшна нестабилност след убийството на лидери на Хамас и Хизбула. Израел предупреди, че всеки, който го атакува, ще плати висока цена.
Продължаващата война в Иран и скокът на цената на петрола заплашват 45 млн. души от глад
Доналд Тръмп разочарован от липсата на желание съюзниците на САЩ да обезопасят Ормузкия проток
Посолството на САЩ в Багдад беше подложено на вълна от атаки с дронове и ракети
Войната в Близкия изток: Оставки на хора от кръга около Тръмп заради ударите в Иран
Атанас Запрянов: Заради войната в Иран противоракетната отбрана на НАТО е приведена в най-висока степен за защита
Последен ден за регистрация на листите: Партиите влизат в надпревара за вота на 19 април