Българинът записа 16 точки и 13 борби в мача срещу Сан Миниато

10:12, 07.11.2022
Чете се за: 01:25 мин.
Борислав Младенов Виртус Имола
Снимка: фейкбук страница на БК Виртус Имола

Отборът на Виртус Имола, с българина Борислав Младенов в състава си, победи като гост Сан Миниато със 75:72 в мач от шест кръг на регион C в Серия Б на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Младенов се отличи с "дабъл-дабъл" – 16 точки и 13 борби. Той добави 1 отнета топка и 1 чадър за 36 минути като титуляр. От неговите съотборници Якопо Аглио и Лука Галаси реализираха по 13 точки. Виртус Имола има в актива си 3 победи и 3 загуби, което го поставя на 11-о място в класирането.

Виртус, където играе Георги Сираков, допуснаха шесто поражение от началото на сезона. Тимът отстъпи при гостуването на Корато със 72:86 в среща от шестия кръг на регион D в Серия Б. Българинът започна като титуляр и се отчете с 11 точки и 4 асистенции за 31 минути. Виртус Поцуоли e с шест загуби на последно място в класирането.