Боряна Калейн грабна бронз във финала на обръч на Световната купа в Ташкент

боряна калейн грабна бронз финала обръч световната купа ташкент
Снимка: startphoto.bg
11:28, 28.04.2024

Боряна Калейн спечели бронзов медал, а Никол Тодорова завърши на осма позиция на финала на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент, Узбекистан.

Възпитаничката на Марияна Памукова Калейн изигра много добре композицията си и беше оценена с 34.750 точки, с което тя заслужи втори бронз в състезанието след този в многобоя.

В единствения си финал днес Никол Тодорова допусна сериозни грешки и с резултат от 27.900 пункта се нареди осма в подреждането.

Златото на обръч грабна представителката на домакините Тахмина Икромова с 35.500 точки, а втора остана Дария Варфоломеев от Германия с 35.300.

На финала на топка Боряна Калейн се нареди на пето място с 32.850 точки. Първа и втора отново се наредиха съответно Икромова и Варфоломеев, а подиумът този път допълни Маргарита Колосов от Германия.

Програмата в Ташкент продължава с финалите на бухалки и на лента по-късно днес, в които отново ще участва Боряна Калейн.

Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
Как се справят земеделците, докато чакат украинската помощ?