Бурос Баскет надви Катая в първия двубой от групата на Черноморец Бургас

Сребърният медалист в Националната баскетболна лига (НБЛ) от предишния сезон стартира участието си в квалификационния турнир за място в групите на ФИБА Европа в утрешния ден.

бурос баскет надви катая първия двубой групата черноморец бургас
20:48, 03.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Шведският Бурос Баскет победи домакините от Катая Баскет със 78:71 (23:15, 17:27, 20:21, 18:8) в Йоенсу, Финландия в първи мач от квалификационен турнир "D" за влизане в групите на Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Двата отбора са съперници на българския Черноморец, който утре (4 октомври) ще се изправи срещу Бурос, а в четвъртък (5 октомври) ще излезе срещу Катая.

Победителят в квалификационната група ще се класира за основната груповата фаза, като виза за нея ще получат победителите от останалите шест турнира, както и двата най-добри втори отбора.

Баскетболистите на Бурос започнаха по-концентрирано и поведоха с 23:15 след първата четвърт. Последва силна втора част за Катая, който обърна резултата до 42:40 в своя полза на почивката. Двата тима изиграха равностойна трета четвърт, а преди последните 10 минути домакините имаха аванс от три точки при 63:60. Решителната част също беше, но в заключителните минути серия от 7:0 точки осигури успеха на гостите от Швейция.

Джаред Годфри бе най-резултатен за Бурос Баскет с 29 точки и 6 борби, а Райън Логан добави 15 точки, 4 борби и 7 асистенции.

За Катая Баскет Ники Сибанде отбеляза 24 точки и 5 борби.

В "Референдум": Почти половината от хората смятат, че ще се постигне траен компромис между протестиращите енергетици и властта
135 години Алма Матер: Тържествен концерт за празника на Софийския университет