ЦСКА и Астана не се победиха във ветровита контрола

цска астана победиха ветровита контрола
Снимка: ПФК ЦСКА
16:49, 27.01.2023
Чете се за: 03:07 мин.

Отборът на ЦСКА завърши наравно 0:0 с казахстанския шампион Астана в приятелски двубой, който се игра на терена на Fanatic Tour Belek Sport Center в курорта Белек, при доста силен вятър, който допълнително затрудни и двата състава.

През първото полувреме "армейците" започнаха по-добре и Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, но защитник в жълт екип изби. Секунди по-късно Тибо Вион шутира силно по земя, но право в ръцете на стража Заруцкий.

В 12-ата минута Астана отвърна с далечен изстрел на Басманов в левия страничен стълб на Бусато. В 23-ата минута шут на Юрген Матей от далечна дистанция мина покрай вратата на "жълтите".

В 30-ата минута Густаво Бусато показа класата си и спаси сигурен гол. Абат Аймбетов бе изведен сам срещу бразилския страж, след което отправи удар, който стражът спаси.

Секунди по-късно изстрел от над 30 метра на Исламбек Куат срещна горната греда.

По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част "червените" стартираха по-силно и в 53-ата минута Тибо Вион отново опита силен шут от далелечна дистанция, но стражът на Астана се намеси на ниво.

Густаво Бусато изстреля топката силно напред от собственото си поле в 58-ата минута, а тя прехвърли стража на Астана, но не успя да намери очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да ознаменува добрата си игра и с попадение в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази.

След малко повече от час игра старши треньорът на ЦСКА Саша Илич замени всички свои полеви футболисти с изключение на вратаря, който минута по-рано бе спасил още едно чисто голово положение на Басманов, който излезе сам срещу него.

До края на двубоя ЦСКА владееше инициативата, но нямаха шанс пред гола и мачът приключи при нулево равенство.

Следващата контрола на ЦСКА в Анталия е в неделя, 29 януари.

Пред БНТ: Историята на Гидон Лев, който оцеля в концлагера Терезин
Локомотив Пловдив отстъпи на косовкия ФК Прищина и записа трета загуба в контролите