ЦСКА и Шахтьор (Караганди) си вкараха по три попадения в голово реми

ЦСКА
Снимка: Start-photo.bg
16:11, 30.01.2023
Чете се за: 05:37 мин.

ЦСКА и Шахтьор (Караганди) направиха зрелищно реми и завършиха 3:3 в последна контролна среща за армейците на турска земя, играна на първи терен на "TSS Pitch" в курорта Белек. Точни за момчетата на старши треньора Саша Илич бяха Дюкенс Назон (62), Джонатан Линдсет (71) и Дауда Бамба (90).

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като чистите голови положения почти липсваха. В 5-ата минута Туткишев центрира от корнер в наказателното поле на червените, където Букорац стреля с глава, но бразилският вратар Густаво Бусато показа класа и спаси. Армейците се опитаха да задържат владението на топката, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред противниковия страж. Така се стигна до 37-мата минута, когато Максим Галкин отправи много силен и точен удар от дъгата на наказателното поле към долния десен ъгъл на Бусато и Шахтьор поведе с 1:0.

През втората част момчетата на Саша Илич излязоха пределно мобилизирани да променят развитието на двубоя и в 57-ата минута Джонатан Линдсет пусна много добър извеждащ пас към Дюкенс Назон, който излезе сам срещу Игор Цуприков и стреля, но вратарят плонжира и успя да спаси.

Натискът продължи и след точно час игра се стигна до дузпа в полза на ЦСКА. Брадли де Нойер проби по левия фланг, след което подаде към Дюкенс Назон, а той продължи към Маурисио Гарсес. Бразилецът подаде към Тибо Вион, който стреля, но Цуприков спаси, а при удара французинът бе фаулиран в наказателното поле на Шахтьор и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Дюкенс Назон, който стреля в средата на вратата и се разписа за 1:1.

В 70-ата минута, когато Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Шахтьор, финтира защитник и излезе сам срещу Цуприков, но вратарят на казахстанския отбор успя да спаси удара му. Минута по-късно Амос Юга подаде към Брадли де Нойер, който центрира в наказателното поле на Шахтьор, където Дюкенс Назон бе изпуснат и стреля отблизо, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Цуприков.

Само няколко секунди по-късно армейците осъществиха пълен обрат в двубоя, след като Джонатан Линдсет получи отличен пас от сънародника си Тобиас Хайнц, навлезе в наказателното поле на Шахтьор и с хубав удар под плонжа на Цуприков вкара топката във вратата му за 2:1.

Тибо Вион бе изгонен за втори жълт картон в мача в 74-ата минута. Французинът побърза да изпълни един пряк свободен удар в полза на червените, но това се случи без разрешението на рефера. Заради това съдията реши да покаже втори жълт картон на Вион, а ЦСКА остана с човек по-малко на терена. На негово място се появи Дауда Бамба и армейците останаха с 11 души на игрището.

Десет минути преди края на срещата казахстанците организираха добра атака отдясно, при която топката бе извадена към Муртазаев, а той нямаше проблем да се разпише за 2:2. В 84-ата Амос Юга засече злощастно топката в собствената си врата след силно центриране от левия фланг и Шахтьор (Караганди) отново излезе напред в резултата с гол преднина.

До края на двубоя червените отново започнаха да атакуват и успяха да изравнят резултата в последната 90-та минута, когато Тобиас Хайнц пресече едно подаване, след което пусна към Дауда Бамба в наказателното поле на Шахтьор, където нападателят финтира защитник и вкара топката във вратата на Цуприков за крайното 3:3.

Това бе последна контролна среща на ЦСКА по време на лагера в Турция. Утре вечер отборът ще кацне на летище Пловдив в 20:30 часа, след което момчетата на Саша Илич ще получат три дни почивка, а в края на седмицата ще изиграят още един приятелски мач срещу Пирин (Благоевград).

Арсенал разгроми Челси на "Емиратс" и временно дръпна с три точки на върха във Висшата лига
Чете се за: 01:32 мин.
Виктория Томова ще изиграе в сряда своя първи двубой на WTA 1000 надпреварата в Мадрид
Чете се за: 01:25 мин.
Легенди на Етър и редица бивши национали се включват в звездния сблъсък по повод вековния юбилей на "болярите"
22:33, 23.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Белослава Кръстева записа четвърта победа на европейското индивидуално първенство по шахмат за жени
22:18, 23.04.2024
Александър Попов: Серията продължава, ще направим всичко възможно за победа в следващия мач
22:07, 23.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Николай Желязков: Нямаме време да се радваме, мислим за следващия мач
21:52, 23.04.2024
Левски отново излъга Миньор 2015 в края на редовния сезон в НБЛ, Академик Пловдив разби у дома Берое
21:35, 23.04.2024
Чете се за: 03:22 мин.