Дания надигра Словения и си заслужи виза за Евро 2024

00:05, 18.11.2023
дания срази словения заслужи виза евро 2024

Дания стана поредният сигурен участник на европейското първенство по футбол през 2024-а година, след като в директен сблъсък за място на шампионата в Германия победи у дома Словения с 2:1.

На стадион "Паркен" в Копенхаген двата тима изиграха много оспорван мач, но в крайна сметка полуфиналистите от Евро 2020 бяха с малко по-добри и така си подпечатаха билетите за Евро 2024.

Йоаким Мееле даде аванс на домакините в 26-ата минута на срещата, но само четири по-късно словенците изравниха чрез попадение на Ерик Янза от пряк свободен удар.

Победният гол за датчаните падна в 54-ата минута, а негов автор стана Томас Дилейни, който се разписа от границата на вратарското поле, за да донесе успеха на "червения динамит".

Така, Дания си гарантира първото място в тази група "Н" с 22 точки, докато в понеделник Словения ще приеме Казахстан в директен спор за втория билет за Евро 2024. Преди този мач словенците имат точка аванс срещу казахстанците, така че се нуждаят само от равенство, за да се класират за пръв път на европейски финали след Евро 2000 в Белгия и Нидерландия.

Полша се прости с шансовете си за директно класиране на Евро 2024 и ще чака плейофите
Италия срази Северна Македония и взе леко предимство преди решителния дуел с Украйна