Десет от Малмьо изхвърлиха Рейнджърс и ще играят с Лудогорец

09:06, 11.08.2021
Чете се за: 02:17 мин.
десет малмьо изхвърлиха рейнджърс играят лудогорец

Шведският шампион Малмьо намери място в плейофния кръг на Шампионската лига, след като отстрани състава на Глазгоу Рейнджърс с общ резултат 4:2.

След домакинския успех с 2:1 у дома преди седмица, снощи шведският първенец надви момчетата на Стивън Джерард със същия резултат и при визитата си на "Айброкс".

Успехът на "небесносините" е още по-значим, тъй като дойде с човек по-малко. В заключителните секунди на първата част Инъсънт Бонке бе изгонен за втори жълт картон, оставяйки своите съотборници в крайно трудно положение.

Преди това в 19-та минута Алфредо Морелос бе извел домакините напред с гол с глава след центриране на Райън Кент.

Въпреки числения пасив в началото на втората част, Малмьо издебна своя момент в 53-та минута, когато Андерс Кристенсен пусна хитър пас към Антонио Чолак и хърватският футболист прониза вратата на Рейнджърс с прецизен диагонален изстрел.

Само четири минути по-късно отново Чолак нанесе втори съкрушителен удар по шотландския шампион, след като елегантно овладя подаване от тъч, елиминирайки двама съперници и с удар в долния ляв ъгъл направи обрата за своя тим пълен.

До края Глазгоу Рейнджърс така и не намериха път към вратата на Малмьо, което сложи край на амбициите им за място в Шампионската лига.

Шведският първенец от друга страна вече е на последното стъпало преди груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Последното препятствие пред Малмьо ще бъде българският първенец Лудогорец, който снощи елиминира Олимпиакос след изпълнение на дузпи.

Атанасова: Всички заявки за рестарт на държавността и връщане на парламентаризма бяха голи предизборни слогани
Станислав Балабанов: На третия мандат партиите, които искаха постове, да се обединят с техните бивши партньори