Българката Евелина Николова претърпя поражение в първия кръг на репешажите на Световното първенство по борба в Белград, Сърбия и по този начин пропусна възможността да се бори за отличие в категория до 57 кг.
В "Щарк Арена" в сръбската столица Николова отстъпи след технически туш на украинката Алина Хрушина 55 секунди преди края на схватката.
Дуелът между двете беше повторение на финала на Европейското първенство в Будапеща по-рано тази година, когато отново триумфът бе за Хрушина.
След срещата пък бронзовата ни медалистка от Олимпийските игри в Токио разкри, че страда от контузии в двете рамена, които поставят под въпрос бъдещето на нейната кариера.
Целия разговор с Евелина Николова очаквайте тази вечер в 19.00 часа, когато в ефира на БНТ 3 започва прякото предаване на финалите от шестия ден на шампионата на планетата в Белград, които, за съжаление, ще преминат без българско участие.
Междувременно днес започнаха схватките и в свободния стил при мъжете, като за наша радост Рамзан Рамзанов (70 кг) и Ахмед Магамаев (86 кг) започнаха своето участие с победи.
Малко по-късно на тепиха за първата си среща в Белград ще излезе и Али Умарпашаев в категория до 79 кг.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok