Фиорентина е на финал в Лигата на конференциите

"Виолетовите" спечелиха полуфиналния дуел с Брюж

21:40, 08.05.2024
рулетката дузпите класира фиорентина полуфиналите турнира купата италия

Фиорентина се класира за финала в Лигата на конференциите. Реваншът между "виолетовите" и Брюж завърши при резултат 1:1 и по този начин възпитаниците на Винченцо Италиано се класираха за следващия етап на надпреварата, след като спечелиха първата среща с 3:2 и триумфираха с общ резултат 4:3.

Двубоят започна по отличен начин за домакините на стадион "Ян Брейдел" в Брюге, които поведоха в 20-ата минута. Ханс Ванакен откри резултата с центриране, което се оплете в мрежата, без да бъде засечено от играчите в наказателното поле. С асистенция се отчете бившият футболист на Лудогорец Игор Тиаго.

Кристиан Куаме бе близо до изравнително попадение преди почивката, но стреля в напречната греда.

След почивката гостите продължиха да настройват мерника си с неточни удари. Кристиано Бираги също нацели горната греда, докато удар на Кристиан Куаме се отби в десния страничен стълб.

В 82-ата минута италианският тим получи дузпа за нарушение на Брандон Мехеле. Лукас Белтран възобнови равенството с точно изпълнение и класира тима за финала.

Италианците ще играят втори пореден финал, след като отстъпиха на Уест Хем с 1:2 през миналия сезон. На финала Фиорентина ще срещне победителя от полуфинала между Олимпиакос и Астън Вила. Гръцкият отбор спечели първата полуфинална среща с 4:2.