Два нови апарата за извличане на кръвна плазма се включват в битката срещу COVID-19. Апаратите и консумативите на стойност близо 170 000 лева са закупени от партия ГЕРБ. Те ще бъдат дарени на центровете по трансфузионна хематология в Плевен и Стара Загора. Останалите центрове на територията на страната вече имат такава апаратура.
Даниела Дариткова - председател на ПГ на ГЕРБ: Така даваме възможност на територията на цялата страна да имаме покритие с апаратура, която позволява извличане на реконвалесцентна плазма. Това, за което разговаряме в момента с експертите, е да се даде възможност, ако те позволят - да се промени стандартът, така че да може в тези трансфузионни центрове към областните болници да се събира донорска плазма, а обработката ѝ да става именно в центровете, които са районни и имат тази апаратура.
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"