Гергана Топалова загуби само два гейма на турнир в Австрия

гергана топалова четвъртфиналистка тунис
Снимка: БФ Тенис
16:10, 18.05.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове във Вармбад Филах (Австрия) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката разгроми квалификантката Аурора Дзантедески (Италия) с 6:0, 6:2 за 81 минути.

Топалова спечели първите осем гейма в двубоя и не срещна проблеми до края. За място на четвъртфиналите Топалова ще играе срещу поставената под номер 6 Леа Бошкович (Хърватия).

Даря Шаламанова пък заслужи мястот си на втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишната българка разгроми с 6-0, 6-1 участващата с уайлд карт представителка на домакините Мария-Елени Поулка.

Виктория Велева от своя страна се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Оран (Алжир) с награден фонд 15 хиляди долара. 18-годишната Велева елиминира поставената под №7 Дивайн Дасам Нвеке (Дания) с 6:4, 6:0 за 99 минути.

Тийнейджърката навакса изоставане в началото с два пробива при 0:3, но стигна до обрат, след като взе 12 от следващите 13 гейма.

Така Велева записа втора поредна победа при дебюта си в основната схема на състезание от веригата на Световната федерация по тенис (ITF) за жени, след като на старта се справи и с представителката на домакините Нела Зеруни с 6:2, 6:1.

Кабинетът обяви 11 мерки за 2 млрд. лв. с приоритет върху горива, храни и доходи