Херман-Вик спечели първа титла за Германия от Световното по биатлон

херман вик спечели първа титла германия световното биатлон
18:41, 10.02.2023

Денизе Херман-Вик донесе първия златен медал за Германия от Световното първенство по биатлон в Оберхоф. Тя триумфира в женския спринт на 7.5 километра. Германката стигна до титлата след една перфектна стрелба.

Херман-Вик изпревари само 2.2 секунди шведката Хана Йоберг, а на почетната стълбичка се качи и Лин Першон, която завърши на 26.2 секунди. Йоберг и Першон също като Херман-Вик свалиха и десетте мишени при стрелбата си.

От българките най-предно класиране записа Милена Тодорова. Тя остана на 31-во място, след като направи два пропуска от положение прав. Това и донесе изоставане от 1:45.1 минути от резултата на Херман-Вик. Другите българки в днешния старт - Валентина Димитрова и Лора Христова, приключиха на 67-мо и 78-мо място. Димитрова сбърка два патрона, докато Христова направи три пропуска.

Световното първенство в Оберхоф продължава в събота със спринта на 10 километра при мъжете, а в неделя е преследването за жени на 10 километра.

Санкционираният по "Магнитски" Николай Малинов пред БНТ: Горд съм, че съм включен в списъка, това е оценка за работата ми
Ивайло Мирчев: Има коалиционно споразумение между ДБ и ПП, ще се явим заедно на изборите