Испания - Франция е финалът на Евробаскет 2022

националният отбор баскетбол открива европейското първенство
09:23, 17.09.2022

Отборът на Испания се класира за финала на Европейското първенство по баскетбол. Тимът победи с 96:91 точки домакините от Германия.

В битката за трофея отборът на селекционера Серджо Скариоло ще се изправи срещу Франция. Двубоят е в неделя, 18 септември, от 21.15 часа по БНТ 3.

На почивката Германия водеше в резултата с 51:46 точки, но след почивката испанците взеха инициативата и спечелиха двубоя. Така за пръв път от 2013 г. "петлите" ще спорят за златото. За тях това е общо четвърти финал на европейско в историята им.

В мача за третото място един срещу друг ще излязат Германия и Полша.

За последно Испания и Франция играха един срещу друг на финал на Европейско първенство през 2011 година в Литва, когато "Ла Фурия" спечели трофея.