Каварна беше домакин на държавните по муай-тай и кикбокс в стил фул контакт

каварна беше домакин държавните муай тай кикбокс стил фул контакт
11:35, 07.09.2021
Чете се за: 03:07 мин.

В рамките на три дни Каварна беше домакин на държавните първенства по муай-тай и по кикбокс в стил фул контакт. В състезанията (3 - 5 септември) взеха участие над 100 участници от 19 спортни клуба.

В съботния ден се проведе официалното откриване, а непосредствено след него всички в залата станаха свидетели за демонстративен мач в стил лоу кик между 7-годишния Димитър Бъргански и 6-годишния Преслав Симеонов. И двамата са възпитаници на домакините от СК „Ринг“ гр. Каварна с председател Ердоан Демиров.

Освен традиционните отборни купи за брой спечелени медали, този път бяха връчени и купи „Добротица“, която бе за клубовете с най-много медали при децата 9-10 години и 11-12 години. Първото място в отборното класиране бе за СК „Шуменска крепост“ със спечелени 10 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал. На второ място отборно се класира СК „Боил“ със 7 златни, 11 сребърни и 6 бронзови медала. Трети се наредиха кикбоксьорите на СК „Бултрас“ с 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала.

„Много съм доволен, че нашия спорт се разраства с толкова бързи темпове. Виждам много млади момчета и момичета, които се явяват на състезанията ни и се борят с всички сили за почетната стълбичка“, сподели председателят на Българска конфедерация по кикбокс и муай-тай Галин Димов.

Цветозар Кючуков победи Али Юзеир и стана титуляр в националния отбор по кикбокс в категория до 75 кг стил лоу кик.

„Доволен съм и от решението на националния селекционер Владимир Вълев да направи официално преборване между двамата състезатели Цветозар Кючуков и Али Юзеир за свободното място в националния отбор по кикбокс в стил лоу кик до 75 кг при мъжете. Цветозар Кючуков от СК “Армеец” спечели срещата с 2-1 съдийски гласа, с което заслужи титулярно място в националния отбор за Световното първенство през октомври. Така се прави. Така става ясно, кой е по-добрият. В официална среща и отсъждане от лицензирани съдии. Предавахме я на живо и бе видяна от много хора“, каза още Галин Димов.

До края на годината предстоят още няколко Държавни първенства, както и Световно и Европейско. Съвсем скоро град Варна ще бъде домакин на едно от най-големите Държавни първенства в стил лоу кик от 1 октомври до 3 октомври.

Чете се за: 03:32 мин.
Изключителен Костас Слукас помогна на Панатинайкос да изравни серията с Макаби в Евролигата
07:37, 26.04.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Спортни новини 26.04.2024 г., 06:30 ч.
07:11, 26.04.2024
Реал Мадрид отново не даде шансове на Баскония и Милър-Макинтайър и е много близо до място във Финалната четворка
00:21, 26.04.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Ига Швьонтек и Онс Жабер потеглиха с победи в Мадрид
23:46, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Шиникова се класира за втория кръг на тенис турнира в Хамамет, Денислава Глушкова отпадна
23:21, 25.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Радостин Василев: Не съм твърдял, че ми е предлаган подкуп
Варненският окръжен съд остави в ареста шофьора, причинил катастрофата край Евксиноград