Кирил Десподов се отчете с гол и асистенция за победата на ПАОК в Лигата на конференциите

22:12, 21.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.
кирил десподов лагерът пълна катастрофа поставям слаба оценка отбора

ПАОК победи ХИК с 3:2 в мач от първия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Българският нацинал Кирил Десподов допринесе за успеха с гол и асистенция.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от природните бедствия в Мароко и Либия.

Гръцкия отбор изостана в резултата в 36-ата минута. Бурейма Хасан Банде стреля с глава, за да даде аванс на домакините на стадион "Болт Арена" в Хелзинки.

След почивката гостите показаха, че ще търсят победата. Теохарис Цингарас стреля с глава в лявата греда скоро след подновяването на играта. Броени минути Боян Радулович последва примера на своя съотборник и също нацели левия страничен стълб.

Не след дълго възпитаниците на Разван Луческу възобновиха равенството. Константинос Кулиеракис засече с глава центриране на Кирил Десподов.

В 81-ата минута Кирил Десподов и компания стигнаха до обрат. Именно българина бе точен за 2:1 с прецизен шут в долния ляв ъгъл.

В добавеното време на двубоя двата отбора си размениха по един гол. Първо Брандън Томас удвои преднината за гърците, а в самия край Боян Радулович оформи крайния резултат с попадение от дузпа.

В друг мач от групата Айнтрахт Франкфурт се наложи над Абърдийн с 2:1.

Останалите резултати от турнира от 19:45 часа:

Генк - Фиорентина 2:2
Жрински - АЗ Алкмаар 4:3
Легия - Астън Вила 3:2
Лудогорец - Спартак Търнава 4:0
Фенербахче - Нордселанд 3:1
Ференцварош - Чукарички 3:1