Кирил Милов и още четирима българи излизат във втория ден на европейското по борба в Букурещ

Европейският вицешампион очаква победителя от двубоя между Тадеуш Михайлик и Лука Свайкари

Кирил Милов
20:36, 12.02.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Кирил Милов излиза във втория ден на европейското първенство по борба, класически стил в Букурещ, което ще може да наблюдавате на живо по БНТ и на сайта ни.

Европейският вицешампион очаква победителя от двубоя между бронзовия олимпийски медалист Тадеуш Михайлик (Полша) и италианеца Лука Свайкари в категория до 97 кг.

Айк Мнацаканян пък започва срещу румънеца Васил Даниел Коджок, пети на европейското до 23 г., в категория до 82 кг.

Дейвид Димитров (72) ще има за съперник молдовеца Даниел Катарага, световен шампион до 23 г. през 2018-а.

Жребият отреди Абу Муслим Амаев да излезе срещу Шон Надоргин (Израел), трети на европейското до 23 г. през миналия сезон.

Недялко Петров ще мери сили с азера Нихат Мамадли, трети на Евро 2023.

Срещите започват от 10:30 часа.

Женският национален отбор по борба също вече е в румънската столица.

Във вторник първите от тях ще научат жребия си. В сряда на тепиха излизат Миглена Селишка (50 кг), Сезен Белберова (55 кг), Фатме Шабан (59 кг), Мими Христова (68 кг) и Ванеса Георгиева (76 кг).

В тима са още Тайбе Юсеин, която за последно се бори на голямо първенство на европейското през 2022, когато спечели и титлата. Оттогава тя претърпя две операции за дискова херния. Сега капитанката на националките ще излезе в по-горната за нея категория до 65 кг, която не е олимпийска. В олимпийската до 62 кг ще се бори Биляна Дудова, световна и 4-кратна европейска шампионка, която през януари стана и шампионка на България.

Властта и земеделците подписаха споразумението, но протестите продължават
Никола Цолов с добро класиране във втория ден от тестовете на Формула 3 в Бахрейн