Класическа победа над Марсилия позволи на ПСЖ да дръпне с осем точки на върха в Лига 1

23:25, 26.02.2023
класическа победа марсилия позволи псж дръпне осем точки върха лига

Отборът на Пари Сен Жермен постигна класическа победа с 3:0 при визитата си на Марсилия в голямото дерби от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Столичани откриха резултата на „Стад Велодром“ в 25-ата минута, когато Лионел Меси изведе Килиан Мбапе отдясно зад гърба на домакинската отбрана, звездата на парижани навлезе в наказателното поле и с прецизен изстрел по земя се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Пау Лопес.

Съставът на Кристоф Галтие удвои преднината си четири минути по-късно, когато Мбапе и Меси размениха ролите си. Този път френският национал центрира успоредно на вратарското поле от левия фланг, а връхлитащият Меси с едно докосване отбеляза от непосредствена близост.

ПСЖ направи преднината си в срещата класическа в 54-ата минута, когато Меси с меко прехвърлящо подаване отляво в пеналтерията на Марсилия изведе Мбапе на стрелкова позиция, а голмайсторът на световното първенство в Катар с удар от воле от въздуха прати неспасяемо топката в далечния долен ляв ъгъл на стража Лопес.

В класирането Пари Сен Жермен е лидер с 60 точки, на осем пункта преднина пред втория Марсилия.