Константин Костадинов с 14 минути на паркета при успех на Паленсия

10:19, 11.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
константин костадинов минути паркета успех паленсия

Българският баскетболен национал Константин Костадинов игра 14 минути при успеха на неговия Паленсия с 85:74 (19:17, 23:20, 23:22, 20:15) като домакин на Гипускоа в среща от 23-ия кръг на второто ниво в испанския баскетбол LEB Oro.

19-годишният Костадинов, който играе под наем в тима от състава на Тенерифе се появи от пейката и се отчете с 4 точки и 4 борби за успеха.

Мачът в Паленсия вървеше равностойно, като решителният момент за домакините дойде в началото на последната четвърт, когато те успяха да се откъснат на 13 точки при 72:59, а към края на срещата те дори увеличиха преднината си на 15 при 80:75.

Най-резултатен за победата стана Танер МакГрю с 15 точки, докато за гостите Адам Солосо вкара 17 пункта.

В класирането Паленсия излезе временно начело с баланс 20-3, но още днес Андора може да се върне първото място, ако спечели при визитата си на Сан Пабло Бургос. Тимът на Гипускоа пък остава на 8-та позиция с баланс 13-10.

ЦСКА 1948: Столична община разреши мачът срещу ЦСКА да се играе на стадион "Витоша"
Проверки срещу нерегламентирания транспорт на ГКПП "Лесово"