Кремонезе изхвърли Наполи от турнира за Купата на Италия

наполи застана еднолично начело серия убедителен успех кремонезе
07:36, 18.01.2023

Кремонезе изненадващо отстрани лидера в Серия А Наполи от турнира за Купата на Италия с победа след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 2:2.

Шарл Пикел изведе Кремонезе напред в резултата, но Жуан Жезус и Джовани Симеоне още преди почивката направиха обрат за отбора от Неапол. Мачът вървеше към спокойна победа за резервите на Наполи, но в 87-ата минута Феликс Афена-Гиян изравни за Кремонезе.

Продълженията завършиха без попадение, въпреки че в 100-ата минута бе изгонен заради втори жълт картон Леонардо Серникола от Кремонезе. При дузпите Кремонезе направи 5 от 5, докато Станислав Лоботка пропусна за Наполи, което се оказа решаващо.

30-годишен е задържан за убийството на възрастен мъж в хасковското село Гарваново