Летящ старт за годината на Карина Константинова в Исландия

17:06, 05.01.2023
Чете се за: 00:55 мин.
Карина Константинова баскетбол
Снимка: БФ Баскетбол

Карина Константинова започна 2023 г. с отличен мач в исландското първенство. Българският гард бе в основата на четвъртата поред победа за тима си Кефлавик – 78:67 над Нярдвик в елита.

Ботевградчанката завърши с 16 точки, 6 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки за 36 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си тя бе 4/12 от средно разстояние, 2/2 зад дъгата и 2/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Кефлавик има в актива си 14 победи и 1 загуба и е лидер в таблицата. На 18 януари Карина Константинова и тимът й ще спорят с Брайдаблик.

Милена Тодорова завърши 68-а в спринта на 7.5 километра от Световната купа по биатлон в Поклюка
Гълъб Донев: ПВУ задължава България още тази година да намали с 10% въглеродните емисии, ще искаме предоговаряне