Единствените, които дадоха пресконференция днес, са коалиция "Левицата", която събра малко над 2% от гласовете. Ръководството на формацията заяви, че ще продължат да участват активно в политическия живот. Признават, че не са особено доволни от изборния резултат, очаквали са по-сериозна подкрепа от разочарованите граждани с леви убеждения. Имат амбицията да се включат във всички предстоящи избори.
"Независимо, че няма да присъстваме в 49-ото НС, ние ще присъстваме активно в българската политика, тъй като сегашната конфигурация на парламента с мнозинство на десницата ни кара да очакваме затягане на колана, рестрикции и санкции от всякакъв характер", заяви Валери Жаблянов.
"Ние ще продължим нашата битка извън парламента да отстояваме мира, да се противопоставяме срещу всеки опит България да бъде въвличана във войната, но да го правим искрено", заяви Мая Манолова.


Снимки: БГНЕС
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Министър Ефремова: Над 1500 пожарникари и доброволци ще бъдат обучени за превенция и овладяване на пожари
Румен Радев обсъди с германски научни институти и издателства задълбочаване на партньорството в образованието и науката
Енергийният министър: Работим по устойчиво решение за бъдещето на комплекс „Марица - изток“
Нова следа по случая с изчезналата Наталия: Доброволци твърдят, че са видели пастрока ѝ
Отложиха за септември делото за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна