Левски спечели титлата във волейболното първенство при мъжете

"Сините" бяха безгрешни и постигнаха трета победа във финалната серия с ЦСКА

21:00, 26.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
ВК Левски
Снимка: Startphoto.bg

Левски спечели титлата във волейболното първенство при мъжете. "Сините" спечелиха третата среща от финалната серия с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:22) и стигнаха до трета победа.

В хода на първата част гостите изградиха комфортен аванс, който им помогна да спечелят гейма. Възпитаниците на Николай Желязков водеха през цялото време на втората част и изравниха резултата.

Играчите на Александър Попов водеха с 16:15 в третия гейм, но противникът им записа четири поредни точки, което помогна за обрата в геймовете.

Четвъртата заключителна част отново премина през постоянен контрол на домакините в столичната зала "Христо Ботев", които заслужено се поздравиха с успеха. Бразилецът Майкон Морейра сложи точка на спора с успешна атака през центъра.

Левски стигна до първа титла след 15-годишна пауза. Титлата е под №15 в клубната история. Рекордьор по титли остава ЦСКА с 30 трофея.

Отстраняването ми беше реванш, наказание и ненужна демонстрация, каза Росен Желязков
Спортни новини 26.04.2024 г., 20:50 ч.