Локомотив Пловдив допусна три гола от Младост Лучани в контролна среща

локомотив пловдив допусна три гола младост лучани контролна среща
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив
17:20, 24.01.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Локомотив Пловдив записа трета загуба в контролите от началото на подготовката. "Черно-белите" отстъпиха на сръбския Младост Лучани с 1:3 в мач, който се проведе в турския курорт Белек.

Пловдивчани първи създадоха чисто положение в мача. В осмата минута Джовани изведе отлично Ивайло Димитров сам срещу вратаря. Нападателят отправи диагонален шут с левия крак, но топката мина встрани от гредата. Пет по-късно Никола Йоич получи пас между Тодор Павлов и Милош Петрович, озова се сам срещу вратаря Томов и порази целта - 0:1.

Секунди преди края на първото полувреме Младост удвои преднината си. Тодор Павлов подаде към Джовани в централната зона, който се затрудни и топката му бе отнета. Последва бърз пас, с който Мирич бе изведен отляво в наказателното поле и с десния крак шутира покрай Томов за 0:2.

Веднага след почивката Младост вкара трети гол. Той дойде след изключително груба грешка на Илко Пиргов. Той посрещна върната към него топка, но я подаде право в краката на Никола Йоич и той безпроблемно я прати в мрежата - 0:3.

В 84-ата минута Локомотив получи дузпа, а Неманя Кош от тима на Младост бе изгонен от главния съдия. Зад топката застана Ерик Сорга, който бе точен и така отбеляза дебютното си попадение за Локомотив, фиксирайки крайното 1:3.

ДАНС: Проверката срещу Nexo е започнала през юли след сигнал на българска финансова институция
Месеци след бедствието в село Слатина: Само един мост е проходим и дори не е обезопасен