Мартин Стоев: Излязохме от много трудна ситуация срещу Берое, в плейофите значение има само победата

мартин стоев излязохме трудна ситуация берое плейофите значение победата
15:06, 24.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Старши треньорът на волейболния Нефтохимик 2010 Бургас Мартин Стоев даде интервю пред клубния сайт след драматичния успех с 3:2 гейма срещу Берое в първия мач между двата тима от четвъртфиналния плейоф в Националната волейболна лига (НВЛ).

Опитният специалист призна, че неговите възпитаници са "излезли от трудна ситуация" срещу старозагорци и подчерта още, че в тази на фаза на първенството са важни единствено победите.

"Играхме добре до 12:7 в първия гейм. После дойде серията от сервиси на Спас Байрев и мачът се завърза. Смените проработиха и излязохме от много трудна ситуация", коментира наставникът на бургазлии.

"Плейофите са други мачове, там няма значение резултатът по геймове, а само победата. Иначе приключваш", допълни Мартин Стоев.

Четвъртфиналният сблъсък между съставите на Берое и Нефтохимик 2010 продължава с мач в зала "Иван Вазов" в Стара Загора във вторник (26 март) от 18:30 часа.

При нов успех за шампионите те ще се класират за полуфиналите в НВЛ, докато победа за състава на Мирослав Живков ще изпрати серията в трети решителен мач, който ще се проведе в зала "Младост" в Бургас на 29 март (петък).