Милан навакса два гола пасив срещу Лече, но взе само точка

милан навакса два гола пасив лече взе точка
21:05, 14.01.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Шампионът на Италия Милан завърши наравно 2:2 при гостуването на Лече и изостана на девет точки от лидера в Серия А Наполи. "Росонерите" завършиха при този резултат във втори пореден мач, което отдалечи тима от лидера в таблицата.

Играчите на Стефано Пиоли изиграха слабо първо полувреме и позволиха на домакините да доминират и да поведат с 2:0 до почивката. Лече поведе след автогол на Тео Ернандес още в 3-ата минута, а попадение на Федерико Басчирито в 23-ата минута даде солиден аванс на тима.

Гостите от Милано вдигнаха оборотите през втората част и притиснаха съперника. Рафаел Леао намали резултата в 58-ата минута с удар от малък ъгъл, а Давиде Калабрия изравни с глава в 70-ата минута. Милан имаше достатъчно време до края да потърси пълен обрат, но до нов гол не се стигна и двата отбора поделиха точките.

Милан остава втори с 38 точки, девет по-малко от Наполи, докато Лече няма поражение вече шест поредни шампионатни срещи.