Милена Тодорова с 36-о място в индивидуалното, триумф за Хана Йоберг на Световното по биатлон

милена тодорова индивидуалното триумф хана йоберг световното биатлон
17:53, 15.02.2023

Милена Тодорова завърши на 36-о място в индивидуалното на 15 км за жени на Световното първенство по биатлон в германския зимен център Оберхоф.

Българката направи общо пет грешки в стрелбата. Останалите ни две представителки в днешния старт – Даниела Кадева и Мария Здравкова, финишираха съответно 72-а и 90-а, като Здравкова зае последната позиция от всички стартирали.

Златото отиде за Хана Йоберг от Швеция. Скандинавката ликува с титлата с малко над 10 стотни пред сънародничката си Лин Персон, която се окичи със среброто, а бронзът отиде за Лиза Витоци от Италия.

Топ 10 допълниха още Самуела Комола (Италия), Джулия Симон (Франция), Туули Томингас (Финландия), Лу Жанмоно (Франция), Суви Минкинен (Финландия), Лена Хеки-Грос (Швейцария) и Маркета Давидова (Чехия).

За Йоберг, чиято сестра Елвира бе една от четирите, които не започнаха днес, това е второ злато от световни първенство – първото и отново дойде в индивидуалното, когато тя триумфира на домашна почва в Йостерсунд през 2019. В Оберхоф тя вече завоюва втори медал след среброто в спринта. За жените предстоят още три състезания до края на шампионата – единична смесена щафета мъже и жени, която е утре, както и щафета на 4х6 км (18 февруари) и масов старт на 12.5 км (19 февруари).

Григор Димитров сломи световния номер 10 след два тайбрека за 1/4-финал в Ротердам
Протест в София срещу условната присъда на полицая, убил дете на пешеходна пътека