Милена Тодорова с 46-то място в преследването в Льо Гран-Борнан

16:20, 17.12.2022
Чете се за: 01:40 мин.
милена тодорова
Снимка: БОК, Йордан Петков

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова завърши 46-та в преследването на 10 км от Световната купа във френския зимен курорт Анси Льо Гран-Борнан.

Тодорова, която във вчерашния спринт бе 12-та днес допусна три пропуска в стрелбата си и това я смъкна с над 30 позиции в крайното подреждане.

В крайна сметка българката финишира на над 5:20 минути от победителката Елвира Йоберг, която потегли осма по трасето, но свали всичките си 20 мишени и заслужено стигна до първата си индивидуална победа през сезона в Световната купа.

Втора и трета пък се наредиха съответно италианката Лиза Витоци и французойката Жулия Симон.

Малко по-рано в мъжкото преследване на 12.5 км пък подиумът бе окупиран от биатлонистите на Норвегия, след като първи завърши Стурла Холм-Лагрейс, следван от Ветле Шястад Кристиансен и Йоханес Тингес Бьо.

Утре програма в Анси Льо Гран-Борнан продължава с първите за сезона стартове в дисциплината масов старт и при мъжете, и при жените.