Милена Тодорва с първи точки за сезона за Световната купа по биатлон

17:01, 08.12.2022
милена тодорва първи точки сезона световната купа биатлон
Снимка: БФ Биатлон

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова спечели първите си точки за сезона в Световната купа, след като зае 37-мо място в спринта на 7,5 км в австрийския зимен център Хохфилцен.

Състезателката ни от Троян допусна две грешки при стрелбата си от положение прав, но въпреки това намери място сред първите 40, които по право получават точки за генералното класиране.

С двата си пропуска Тодорова се нареди на 1:36.9 от победителката в състезанието Денизе Херман-Вик, която беше безгрешна и при двете си посещения на огневия рубеж.

В надпреварата се включиха още две българки, като Лора Христова се нареди 70-та с една грешка, докато Даниела Кадева е 95-та с два пропуска. По този начин двете не успяха да намерят място в съботното преследване, за което се класират първите 60 биатлонистки от спринта.

Утре програмата в Хохфилцен продължава със спринта при мъжете на 10 км.

Ново разследване на европейски медии твърди, че мигранти са държани при нечовешки условия у нас
Ще има ли възмездие за военните престъпления в Украйна? Пред БНТ говори прокурорът на област Одеса