Москва определи посещението на украинския президент във Вашингтон като политически и дипломатически провал.
Според руското външно министерство Володимир Зеленски е обсебен от продължаване на войната.
Говорителката Мария Захарова обвини украинския лидер в "безобразна грубост" и го нарече "безсрамен циник", чиято основна цел е да остане на власт.
Според Захарова Зеленски е унищожил опозицията в Украйна, изградил е тоталитарна държава и безмилостно е изпратил милиони хора на смърт- обвинения, отричани многократно от Киев. За Зеленски посещението в Белия дом беше възможност да убеди американската страна да не застава зад Путин и открито да постави под въпрос мекия подход на Тръмп към руския лидер, отбелязва Ройтерс.
По материала работи Христо Ценов
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите