Наполи поведе с 12 точки на Милан след успех в Салерно

наполи поведе точки милан успех салерно
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:38, 22.01.2023

Наполи надигра Салернитана с 2:0 като гост в среща от 19-ия кръг на италианската Серия А.

Джовани Ди Лоренцо откри резултата за неаполитанци в добавеното време на първата част, преди Виктор Осимен да сложи точка на спора с ранен гол след почивката. До края домакините така и не успяха да отвърнат на предизвикателството и Наполи дръпна с 12 точки пред втория в таблицата и действащ шампион Милан. "Росонерите" тепърва ще играят своя мач от кръга. След поражението Салернитана е на шест точки от зоната на изпадащите.

В следващия кръг отборът гостува на Лече, докато Лучано Спалети и компания приемат Рома.

В късния съботен мач, Торино взе трите точки при визитата си на Фиорентина след минималното 1:0. Точен за торинци бе Алексей Миранчук в 33-та минута.

Нюкасъл спечели само точка срещу Кристъл Палас, но се изкачи на третото място
Илияна Йотова пред БНТ: Ще уведомим комисаря по човешки права към Съвета на Европа след случая в РСМ