Нефтохимик обърна Монтана и изравни полуфиналната серия

хебър нефтохимик стартираха плейофите победи
Снимка: НВЛ, startphoto.bg
20:27, 12.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Нефтохимик победи Монтана с 3:1 гейма (13:25, 25:21, 25:23, 25:23) във втория полуфинален мач от волейболното първенство. По този начин бургазлии изравниха серията, като и двата отбора имат по една победа.

През първата част в зала "Младост" гостите убедително надиграха своя опонент и затвориха гейма с четири поредни точки. Възпитаниците на Николай Желязков възобновиха равенството в геймовете след отлична игра на Николай Учиков, Калоян Балабанов и Николай Николов.

В третата част равенството се запази до резултат 13:13, след което домакините стигнаха до обрат след успешни атаки на Николай Колев и Николай Николов.

В заключителната четвърта част и двата отбора показаха на какво са способни в оспорван гейм. При резултат 23:23 Николай Учиков осигури мачбол за тима си след успешна атака. Двоен блок на Калоян Балабанов и Николай Николов сложи точка на спора и донесе победата на Нефтохимик.

Най-резултатни бяха Николай Николов и Любослав Симеонов с по 20 пункта.

Следващият двубой между двата отбора е насрочен за 15 април (петък) от 18.30 часа. Играе се до три победи от пет мача.