Путин прие семейства на загинали във войната на фона на нарастващо недоволство от мобилизацията
През изминалата нощ Русия е изстреляла срещу Украйна 28 дрона и три крилати ракети. Това съобщава украинската противовъздушна отбрана. Според нея 21 от дроновете са били свалени, предимно от мобилни екипи без използване на дефицитни ракети. Мишените на Русия са били в Днепропетровска и Херсонска област. 12 души са били ранени в град Днепър.
"Руската агресия може да бъде победена", заяви по видеовръзка украинският лидер Володимир Зеленски пред конференция в Швеция.
Според него Русия може да бъде върната в рамките на международното право, а сегашната война е доказала, че Европа трябва да изгради съвместно производство на оръжие, така че да е в състояние да се защитава сама при евентуални глобални предизвикателства.

В навечерието на Рождество в Русия президентът Путин прие семейства на загинали в Украйна на фона на нарастващо недоволство от мобилизацията заради войната.

Поканените са присъствали на Рождественска литургия в резиденция Ново Огарьово.


На Рождественска служба в катедралата "Христос Спасител" в Москва руският патриарх Кирил призова сънародниците си да съхранят православната вяра и да се противопоставят на външните врагове.

За службата на Бъдни вечер в храма вярващите можеха да се помолят пред иконата Троица, дело на Андрей Рубльов от 15-ти век. Тя ще остане в "Христос Спасител" до юни, след което ще бъде преместена в Троице-Сергиевата Лавра.

Снимки: БТА
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
"Искаме войната да свърши днес": Украйна отбелязва четири години от руската инвазия
Генералният секретар на НАТО: Не може да има истински мир в Европа, ако няма мир в Украйна
Високо напрежение в НС: Депутатите отхвърлиха президентското вето върху промените в Изборния кодекс
Няма сключени споразумения между "Гранична полиция" и НПО-то на Ивайло Калушев