Бургас продължава да е в червената зона по разпространение на COVID-19.
Въпреки това, след заседание на областния щаб стана ясно, че здравните власти са единодушни - затягане на мерките не е необходимо, а регистрираният ръст на заболеваемост е плавен.
Добрата новина е, че на фона на ноември, когато беше пикът на заразата, настанените в болница пациенти са с по-леки симптоми.
Защо Ахтопол остана без медицинска помощ
Пенсиониране на единствения общопрактикуващ лекар в Ахтопол пък остави местното население без пряк достъп до медицинска помощ.
Вижте повече в прякото включване на Давид Сукнаров
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката