Олимпиакос отвя Колосос (Родос) с 99:64, Александър Везенков завърши с 8 точки

Олимпиакос записа шести пореден успех в първенството на Гърция по баскетбол

олимпиакос везенков поведоха борбата титлата гърция
21:24, 19.11.2022

Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Колосос (Родос) с 99:64 (23:16, 28:9, 23:18, 25:21) като домакин и записа шести пореден успех в първенството на Гърция по баскетбол. Олимпиакос остава начело във временното класиране, а Колосос допусна четвърта загуба и заема петата позиция.

Везенков отново бе титуляр и завърши с 8 точки, 4 борби и 3 асистенции за 21 минути на терена.

Домакините водеха през цялото време, като на почивката резултатът бе 51:25, а след трета част авансът на Олимпиакос достигна 74:43. Най-голямата разлика в полза на гръцкия шампион в срещата бе 35 точки.

Алек Питърс бе най-резултатен за победителите с 21 точки и 5 борби, а за гостите от Колосос Ти Джей Старкс реализира 21 точки и 2 асистенции.

Във вторник Олимпиакос гостува на Макаби Тел Авив в Израел в мач от Евролигата. След това за Александър Везенков и съотборниците му предстои домакинство на АЛБА Берлин (Германия) на 24 ноември, а на 27 ноември тимът ще изиграе и следващия си мач от гръцкото първенство - гостуване на Промитеас (Патра).

Великобритания ще помогне на Украйна за въздушната ѝ отбрана
През погледа на феновете: След забраната за алкохол - колко струват храната и напитките в Катар?