ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Осъдиха Навални на 3,5 години затвор

Чете се за: 02:52 мин.
По света
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Алексей Навални отива в затвора за три години и половина.

      Преди час московски съд замени условната присъда на Алексей Навални с ефективна, както поиска прокурорът. Това стана след продължило цял ден съдебно заседание.

      Събитието привлече вниманието не само на руската общественост - в съдебната зала дойдоха представители на различни страни, сред тях и България.

      Става дума за политическа акция, реагира руското външно министерство. Силите на реда задържаха над 320 души преди началото на заседанието. Москва се готви за протести.

      Спецчасти и полиция блокираха достъпа до съда и арестуваха хора. Агенция ТАСС съобщи, че в съдебната зала присъстват около 20 представители на чужди страни, сред тях САЩ, България, Полша, Австрия и Швейцария.

      Захарова: Западът се саморазобличава в опитите да сдържа Русия

      През 2014 г. Навални беше осъден за финансова измама спрямо компанията "Ив Роше" на 3,5 години условно с 5 години изпитателен срок.

      Опозиционерът беше обвинен, че многократно е нарушавал наложената му мярка за неотклонение - подписка.

      В съда Навални заяви, че явяването му е опит да се всели страх у милиони руснаци и произнесе обвинителна реч срещу Владимир Путин като отново го обвини, че е наредил отравянето му.

      Според прокурора, днешното дело е било стандартна процедура на замяна на наказанието.

      Представител на руското външно министерство коментира присъствието на чуждестранни дипломати в съдебната зала.

      Според Мария Захарова това представлява саморазобличаване на Запада в опитите да сдържа Русия и натиск върху съда.

      Дипломатите не трябва да се намесват във вътрешните работи на Русия, каза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

      "Москва е заинтересована от нормализирането на отношенията между Русия и Европейския съюз, тези отношения трябва да се развиват в интерес на гражданите на Евросъюза, както и на Руската федерация. Надяваме се, че такова глупаво нещо като обвързването на отношенията Европейски съюз - Русия със случая в този център за задържане няма да се случи".

      Алексей Навални беше обявен за издирване на 29 декември миналата година и арестуван на 17 януари, след като се завърна от лечение в Германия.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?