ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Отличия за БНТ от годишните награди на Съюза на българските филмови дейци "Васил Гендов"

Чете се за: 01:47 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Съюзът на българските филмови дейци връчи своите годишни награди, които носят името на автора на първия български филм - Васил Гендов. 68 заглавия от игралното, документално и анимационно кино участват в надпреварата. Сред номинираните филми има и продукции на БНТ.

      Копродукция на БНТ получи две награди - това е филмът "Меко казано" на режисьора Анри Кулев. Филмът беше отличен в категорията "Най-добър филм", както и за "Най-добър сценарий".

      Сред номинираните има и други филми на БНТ като "Снимки от една война" с режисьор Лъчезар Аврамов и сценарист Бойко Василев, както и "Царят и слънцето - Пътуване към древен Египет" на режисьора Станислав Терзиев.

      Носителят на голямата награда е режисьорът Георги Дюлгеров.

      "Надявам се зрителите да са имали възможност да проследят всички филми в Дома на киното, и се надявам награди да получат най-заслужилите. Журито е много авторитетно. Акцент в тазвечершната програма ще бъде наградата за цялостно творчество на Георги Дюлгеров. Бъдещето на българското кино е в неговото минало и това е съвсем естествено", каза Милко Лазаров, председател на Съюза на българските филмови дейци.

      Вижте повече в прякото включване на Айше Сали

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image