Огнището на COVID-19 в дома за възрастни хора в севлиевското село Добромирка е овладяно и ситуацията постепенно се нормализира. Не са открити и драстични нарушения в условията на живот там. Това констатира Регионалната здравна инспекция в Габрово.
Откриха огнище на коронавирус и в дом за възрастни в Габровско
От ръководството на дома заявиха за "По света и у нас", че в момента там няма тежко болни, но всички, които са били заразени, остават под карантина. Огнището на ковид в дома беше разкрито в края на септември. Заразени бяха 21 души, а шестима починаха.
Жители на селото подадоха сигнали, че условията в дома са изключително лоши. Към момента това не е констатирано от здравните инспектори, но следващата седмица ще има проверка и на полицията
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?