Първата победа на Емполи за новата година изкачи тима на 12-а позиция

Емполи увеличи шансовете си да се спаси от изпадане, след като победи гостуващия Сампдория с 1-0 след късна драма на
08:28, 17.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Емполи увеличи шансовете си да се спаси от изпадане, след като победи гостуващия Сампдория с 1-0 след късна драма на "Стадио Карло Кастелани" в среща от 18-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Омар Коли смяташе, че е изравнил резултата в осмата минута на добавеното време, което доведе до бурни сцени на радост играчите на Сампдория, но попадението беше отменено заради игра с ръка след намесата на системата за видеоповторение ВАР.

Сампдория допусна шеста загуба в последните си седем мача и остава на предпоследното 19-о място с 9 точки. Първата победа на Емполи за новата година изкачи тима на 12-а позиция, на 13 точки над зоната на изпадащите.

Тайрон Ебуехи вкара първия си гол за Емполи и първия си в Серия А в 55-ата минута, когато засече топката с глава след изпълнение на ъглов удар.

Мехди Лерис от Сампдория уцели греда през първото полувреме.

Гостите обсадиха вратата на Емполи в края на мача, но вратарят Гулиелмо Викарио направи впечатляващи спасявания.

В края Коли се разписа, но след като прегледа гола на монитора край терена, реферът прецени, че нападателят на Сампдория Маноло Габиадини е играл с ръка с топката точно преди тя да стигне до вратаря Емилио Аудеро.