Децата са на 2, 6 и 8 години
Първите три случая на морбили са регистрирани във Варна, съобщиха от здравната инспекция в града.
Две от децата са от едно семейство и по време на великденските празници са контактували със заразено дете, което живее в София. Децата са настанени в Инфекциозната клиника във Варна. Те са ваксинирани срещу морбили, но само с първата доза, тъй като втората се поставя на 12 години. Третото дете също е имунизирано. То е под карантина, родителите му са отказали хоспитализацията му.
Бившият директор на ДАНС - Варна: За да се отмени заповед за екстрадиция, трябва това лице да донесе повече полза на държавата, отколкото вреда
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?