В петък в Токио и Киото цъфнаха първите вишневи цветове, предаде Киодо. Тази година това се случи малко по-късно от обичайното след сравнително ниските температури в много райони на страната през март.
В Токио разцъфнаха дръвчетата от сорта сомей йошино в светилището „Ясукуни“. Сортът се използва за наблюденията на Японската метеорологична агенция в столицата. Тазгодишният цъфтеж на японските вишни, известни като сакура, настъпи с пет дни по-късно от обичайното и с 15 дни по-късно от миналата година.
В Киото също се появиха първите вишневи цветове за сезона.
Снимки: БТА






Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)