Лошото време в Гърция взе жертви. Петима души загинаха заради наводненията, причинени от поройни дъждове и гръмотевични бури късно снощи на остров Евбея, североизточно от Атина.
Бебе на осем месеца е сред загиналите. Придошлата вода е заляла приземния етаж, на който е било детенцето. Родителите са невредими. Двама възрастни - 86-годишен мъж и 85-годишна жена изгубили живота си след като били блокирани от водата в домовете си и не могли да се спасят. Двама души са в неизвестност.
Спасителните операции по изваждане на хора от къщите им продължиха и днес. 35 души са били евакуирани на безопасни места.
Две реки са излезли от коритата си и са залели много улици, блокирани и и повредени са пътища. Жителите на гръцкия остров цял ден се опитваха да почистят домовете си от калта.
31 пожарни с общо 83 - ма пожарникари, както и два хеликоптера със спасителни екипи, са били изпратени на помощ на пострадалите.
Премиерът Кириакос Мицотакис изрази "дълбоката си болка от загубата на човешки живот." и обеща да посети острова - вторият по големина в Гърция след Крит.