Нищо няма да направим под натиск. Това коментира премиерът Кирил Петков за отношенията ни с Република Северна Македония от Садово, където огледа щетите от градушката.
"Не става дума за политически натиск. Цялата рамка, че някой ни натиска, пък ние под натиск ще направим нещо - нищо няма да направим под натиск. Това трябва да е абсолютно ясно на целия български народ. Това, което се опитваме да направим, е да видим дали българските желания и нужди за подкрепата на българите в Северна Македония могат да се гарантират през европейския процес. Това са разговорите, които се водят, но това ще го оставя и на Външно министерство, защото те в момента правят тези преговори. Въпросът е друг - дали българската позиция може да се гарантира през европейски процес, а не някой да ни натиска за каквото и да било", каза Петков.
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг