Пирин отново победи Ботев Враца, този път с голове през втората част

пирин подсили атаката украински централен нападател
Снимка: ФК Пирин Благоевград
16:19, 28.01.2023
Чете се за: 02:45 мин.

Отборът на Пирин Благоевград победи Ботев Враца с 2:0 в контролна среща, играна на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Неофициален дебют за „орлетата“ направи украинския нападател Данило Кондраков. През второто полувреме в игра се завърна възстановеният от травма Преслав Йорданов. Точни за „орлетата“ бяха Тютюков и Медвед, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

В 5-ата минута Иван Тасев стреля, топката рикошира в тялото на защитник на Ботев и излезе в корнер. Две минути по-късно Браян Мендоса стреля с глава, но не намери вратата.

В 16-ата минута Иван Тасев обърна фланга на атаката към Илкер Будинов, който прати опасна ниска топка в наказателното поле, но защитникът на врачани Кавдански се намеси и изчисти в ъглов удар.

Четири минути по-късно Клери Сербер центрира и Переа стреля с глава, но Янко Георгиев улови.

В 25-ата минута Красимир Тодоров шутира към вратата, но изстрелът встрани.

В 54-ата минута резултът бе открит. Иван Тасев проби и стреля към вратата, стражът на гостите Костов отби, но при добавката Борис Тютютков прати топката в мрежата.

Три минути по-късно Макрецкис напредна с дрибъл и намери Семенив, който пропусна сам срещу вратаря.

В 61-ата минута Стефан Гаврилов стреля покрай вратата на Ковальов. В 69-ата минута Красимир Станоев шутира от пряк свободен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря. Секунди по-късно Илкер Будинов направи пробив отдясно и стреля, но вратарят спаси.

В 75-ата минута Преслав Йорданов стреля с глава, но не намери целта. Три минути преди края на редовното време Будинов проби отдясно и стреля, вратарят на гостите отби, но доследвалият атаката Медвед бе точен при добавка.